ANTAKYA-SERİNYOL ARASI TOPLU TAŞIMA SIKINTISI BEZDİRDİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Şubat depremleri bir şehri tamamen yok ederken, kalanlar ise yaşam mücadelesine göçebe gibi devam ediyor.

Yaşanan depremler sonrası memleketlerini terk etmeyerek konteyner kentlerde yaşamaya başlayan Antakyalılar, birçok sıkıntıyla da mücadele etmek zorunda. Bunlardan biri de ulaşım sorunu.

Konteyner kentlerin çoğunun İskenderun yolu üzerinde bulunması, buralarda yaşayan vatandaşları toplu taşıma kullanmaya mecbur kılıyor. Binlerce vatandaşın yaşadığı bu yaşam alanlarına ulaşım ise çok büyük sıkıntı. Şehir merkezine gelmek isteyen depremzedeler saatlerce yol kenarlarında beklemek zorunda kalırken, yalnızca Kırıkhan ve İskenderun PAC dolmuşlarına mahkûm edilmiş durumda. Deprem öncesinde 7 kooperatifin birleşmesiyle 69 otobüsle hizmet verilen Serinyol güzergahında, yaşanan nüfus artışına rağmen yeterli halk otobüsü bulunmaması bir çok vatandaşın mağdur olmasına sebep oluyor.

Konteyner kentler, kampüs ve Serinyol’da hayatlarına devam eden depremzedeler, 201 No.lu özel halk otobüsünün 1.5 saatte bir sefer yapması nedeniyle alternatif aramaya başladı. Sabahları işlerine, akşam da evlerine dönmenin işkence haline geldiğini, özellikle saat 17:00-18:00 sıralarında PAC dolmuşlarının ‘İskenderun yolcusu’ dışında yolcu almadığını belirten vatandaşlar, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden bu konuyla ilgili otobüs sefer sayılarını artırmalarını talep ediyor.

 

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.