HEM ÇALIŞIYORUZ, HEM BELEDİYEYİ BORÇ BATAĞINDAN KURTARIYORUZ!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, görev süresi boyunca bir karış toprak satmadan belediyenin borçlarını düşürdüklerini söyledi.

Samandağ tarihinde bir dönemde yapılan en fazla beton asfaltın da kendi dönemlerinde olduğunu dile getiren Eryılmaz; “78 Milyon TL borçla devraldığımız Samandağ Belediyesi’ni bir karış toprak, parsel, belediye arazisi satmadan, belediye kaynaklarını koruyarak 4.5 yılda 25 Milyon TL’ ye düşürdük.

SADECE BORÇ ÖDEMEKLE KALMADIK.

İlçemiz tarihinde bir dönem içinde en fazla beton asfalt kaplama işini biz yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz.

Hatay’ın en büyük, en güzel parkı olan Atatürk Sahil Parkı’nı yaptık.

Mahallelerimize taziye salonu, çocuk ve yetişkin parkları, futbol sahası, basketbol sahası yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz.

Ülke çapında iki kez ödüle layık görülen Gastronomi Köyü projemiz bitme aşamasına geldi.

İlçe tarihinde bir ilk olan Gençlik Merkezi projemizin açılışını bu ay gerçekleştireceğiz.

Yeni Belediye Hizmet Binamızı depremden sonra hızla inşa ettik. Samandağımızın girişine çok şık yeni bir hizmet binası kazandırdık.

İlçemize yeni kreşler kazandırıyoruz. Önümüzdeki günlerde açılışlarını gerçekleştireceğiz.

Hiç kredi kullanmadan, tamamen öz kaynaklarımızla Belediye envanterlerimizi yeniliyoruz. Yeni iş makineleri alıyoruz.

Belediye emekçilerimize ülkemizin en yüksek maaşını ödüyoruz. Belediyemizde en düşük maaş Temmuz ayından beri 22.000 TL’ dir.

Alt yapıya büyük önem veriyoruz. Yaşanabilecek olası su taşkınlarının önüne geçebilmek amacıyla yeni köprüler, menfezler, büz ve mazgallar yapıyoruz. Yıllardır temizlenmeyen kanallarımızı temizliyoruz.

İlçemize Kadın ve Çocuk Sağlığı Merkezi kazandırıyoruz.

İlçe tarihimizde bugüne dek en çok sosyal yardımı yapmış Belediye Yönetiminin bir neferi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Hayata geçirdiğimiz Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile çiftçilerimize fide desteği ve ürün alım garantisi veriyoruz. 4 dönümlük belediye arazimize yaptığımız sera ile Samandağ Biberi üretimine katkı sunuyoruz.

Şehrimizi daha güzel daha yeşil bir görünüme kavuşturmak için peyzaj çalışmalarımızda kullandığımız ağaç ve mevsimlik bitkileri kendimiz üretiyoruz.

Depremde yıkılan Çöp Aktarma Merkezimiz ile Araç Kadememizin yerine hızla yenilerini inşa ettik.

Yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları tamamlanan ve bizim uhdemizde olan cadde ve sokaklarımızda yol bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yapıyoruz.

İlçe tarihinde en çok yol genişletme çalışmalarını biz gerçekleştirdik. Üstelik hiçbir vatandaşımızı mağdur etmedik. Duvarını yıktığımız vatandaşımıza duvar, çatısını söktüğümüz vatandaşımıza çatı yaptık.

Son olarak Belediyeniz emin ellerde, hem çok çalışıyoruz. Hemde şehrin geleceğini kurtararak, belediyeyi borç batağından çıkarıyoruz.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.