SAMANDAĞLILARDAN PTT HİZMET BİNASI TALEBİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samandağ ilçesinde 6 Şubat 2023’te meydana gelen depremde hasar alan, ardından konteynerde hizmet vermeye başlayan PTT şubesinin yeni bir hizmet binasına geçmesi için vatandaşlardan çağrı geldi.

130 bin Nüfuslu ilçede halen PTT binasının olmayışı vatandaşı mağdur ettiği gözlemlendi.

Yetkililere seslenen vatandaşlar, depremin üzerinden 18 ay geçmesine rağmen halen konteynerde hizmet verilmesinden dolayı mağdur olduklarını dile getirdiler.

“YENİ HİZMET BİNASI İSTİYORUZ”

Vatandaşlar “Deprem sonrası bu alana taşınan PTT binasında vatandaşlar olarak sıkıntılar yaşıyoruz. Uzun kuyruklar oluşuyor. Havanın sıcak olmasından dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Yetkililerin bir an önce yeni bir hizmet binası yapmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

SICAK HAVADA İŞLEM YAPMAK ZOR OLUYOR

Havaların sıcak olmasından dolayı işlem yapmanın zor olduğuna değinen vatandaşlar “Havaların sıcak olmasından dolayı altında durabileceğimiz herhangi bir gölgelik yoktur. Vatandaşların sıcak havada işlem yapması zor oluyor. Bundan dolayı yeni bir binanın yapılmasını talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

ÇALIŞAN MEMURLAR DA MAĞDUR

Yetkililere seslenen vatandaşlar “Hem kışın hem de yazın binanın olmayışından dolayı vatandaşlar sorun yaşıyor. Burada çalışan memurlar da mağdur oluyor. İnsanlar bazen yağmurda bazen sıcakta sıra beklemek zorunda kalıyor. Buraya gelen insanların geneli yaşlı olduğu için daha çok sorun yaşıyorlar. Bundan dolayı yetkililerden ricamız bir an önce bir hizmet binası yapmalarıdır.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.