16 YAŞINDA KİTAP YAZDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’ın Antakya ilçesinde yaşayan 16 yaşındaki Furkan Dağlı, 16 yaşında ilk kitabını yayınladı.

Henüz 16 yaşında olan Furkan Dağlı, 6 şubat depremlerinde yaşadıklarını kaleme aldı. Furkan Dağlı, ilk eseri “Depremin izinde, orda kimse var mı?” kitabını çıkardı.

Furkan Dağlı, asrın felaketini konu aldığı kitabında, depremde ömrü boyunca unutamayacağı o zor günleri anlattığını söyledi.

Yüzyılın depremini yaşayıp, yaşadıklarını kitaplaştıran Furkan Dağlı, uzun bir uğraş verdiği “Depremin izinde, orda kimse var mı?” kitabını herkesin okumasını tavsiye etti ve ilk deneyimini yaşadığı büyük felaketi kaleme alarak kitap haline getirdiğini söyledi.

Furkan Dağlı, 6 şubat’ta 11 il’de depremin meydana geldiğini ama en çok yıkımın Hatay’da olduğunu belirterek, “Yaşadıklarımızı tarih boyunca unutulmayacak. Görmeyenlere de anlatılacak. Koca bir şehrin yok olduğuna tanıklık ettik. Sıkıntılı günler ne zaman geçer bilemiyoruz ama deprem sonrası yıkılan Hatay ile birlikte anılarımız da yıkıldı. İşte bu zor günleri kaleme alarak kitap haline getirdim. Duygularımın yansıtıldığı kitabımın ilgi göreceğini umuyorum” diye konuştu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.