ALTINÖZÜ’NDE BÜYÜLEYİCİ ŞİİR DİNLETİSİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023-2024 eğitim sezonunun son haftası okullarda düzenlenen çeşitli etkinliklere sahne oluyor. Altınözü Atatürk Ortaokulu’nda düzenlenen “Şiir Dinletisi” katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. Altınözü Atatürk Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleşen şiir dinletisine Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert, Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner, Protokol üyeleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katılım gösterdiler.

Türkçe Öğretmeni Pınar Sakız yönetiminde sahne alan öğrenciler Türk edebiyatının önemli şairlerinin şiirleri ile salonu hınca hınç dolduran konuklara unutulmaz bir şiir ziyafeti sunarken bir öğrencinin deprem felaketinde hayatını kaybeden öğretmenleri için yazdığı şiir salonda duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu.

Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Ümit Tokgöz’ün piyano ile eşlik ettiği şiir dinletisinde Altınözü Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin performansları davetlilerden büyük beğeni toplarken programda sahneye gelen Okul Müdürü Abidin Olgun okuduğu Ümit Yaşar Oğuzcan’ın “Bir Gün Anlarsın” şiiri ile büyük alkış topladı.

Ayrıca Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi öğrencileri öğretmenleri Ümit Tokgöz ile birlikte gerçekleştirdikleri müzik dinletisi ile konuklara muhteşem biz müzik ziyafeti sundular.

Şiir dinletisine özel konuk olarak davet edilen Hatay’lı Yazar Derya Arslan Cemal Süreya’nın “Uzaktan Seviyorum Seni” şiirini okurken Toki Şehit Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi Öğretmeni Serkan Pınar Nazım Hikmet’in “Yaşamaya Dair” adlı şiiri ile programa renk kattılar.

Şiir Dinletisinin finalinde sahneye gelen tüm öğrenciler hep birlikte okudukları şiir ile programı taçlandırırken salonu dolduran konuklardan uzun süre alkış aldılar.

Programın sonunda Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert tarafından Yazar Derya Arslan’a , Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner tarafından da Toki Şehit Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi Öğretmeni Serkan Pınar’a çiçek takdimi yapılırken programa katılan öğrencilere teşekkür belgeleri verildi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.