BAYRAM YOĞUNLUĞU, ARSUZ YOLUNU KİLİTLEDİ!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’da ‘Kurban Bayramı’ dolayısıyla son yılların en yoğun araç trafiğine maruz kalan Arsuz- İskenderun Karayolu gün içi ve gece saatlerine kadar zaman zaman trafik adeta kilitlendi, kilometrelerce uzun kuyruklar oluştu.

Yüzyılın felaketine neden olan depremle birlikte Hatay’ın en fazla il içi göç alan ilçelerin başında gelen Arsuz, sayfiye yeri olma özelliğiyle de çevre illerden de ziyaretçi akınına uğramasıyla 4 günlük bayram süresince hem insan hem de araç yoğunluğu yaşadı.

Doğu Akdeniz’in sayfiye yeri olan Arsuz, yakın çevredeki illerle birlikte il içinden de misafir olanların ilgisiyle de tam bir cazibe merkezi haline geldi. İlçede plajlar, eğlence yerleri, oteller ve Uluçınar merkezi dört günlük bayram süresince sabahtan gecenin geç saatlerine kadar kalabalık insan sirkülasyonu ile karşı karşıya kaldı.

Bayram dolayısıyla İlçenin içi kadar, Arsuz-İskenderun Karayolu da gün içi ve gece saatlerine kadar trafik yoğunluğu oluştu. Belli noktalarda Trafik Jandarma ve polis sinyalizasyon lambalarının bulunduğu noktalarda görev yapmak zorunda kaldı. Sinyalizasyonun yetersiz kaldığı yoğun araç trafiği, yolu kullananı da bezdirdi. Yoğunluk yüzünde trafik takındı, oluşan kilometrelerce uzun kuyruk ise görenleri şaşırttı.

Son yılların en yoğun araç trafiğine maruz kalan Arsuz-İskenderun Karayolunun yetersiz kalması, araç kullanan herkes tarafından aynı güzergahta alternatif yolların oluşturulması, açılması yönünde talepler ve serzenişlere neden oldu. Arsuz ve İskenderun’un yöneticilerinden siyasilerine alternatif yolun gündeme getirilip biran önce hayata geçirilmesi için girişimler yapılması bekleniyor.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.