DİKKAT! MOTORSİKLET KAZALARINDA ARTIŞ YAŞANIYOR!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, trafikte özellikle motosiklet ve elektrikli bisikletlerin karıştığı kazalara dikkat çekerek, bu tür kazalarda ciddi bir artış yaşandığını söyledi.

Kaymakam Demiryürek, ” İskenderun’da motosiklet ve elektrikli bisiklet kazalarında ciddi bir artış yaşıyoruz. Bir kısmı ruhsatsız ve plakasız olarak, maalesef ehliyetsiz ve kasksız sürücüler tarafından kullanılan motosikletler, toplumsal ve bireysel bir güvenlik sorunu olarak karşımıza çıkıyor” dedi.

Konuyla ilgili olarak güvenlik güçlerinin sahadaki çalışmaları aralıksız devam ediyor. Emniyet Müdürlüğü, son iki günde trafikte seyir halinde bulunan toplam 575 motosiklet üzerinde denetimler gerçekleştirdi. Bu denetimlerde, ağırlıklı olarak tescilsiz ve ehliyetsiz araç kullanımı ve kask takılmaması nedeniyle sürücülere çeşitli miktarlarda para cezası uygulandı.

Kaymakam Demiryürek, “Ceza burada en son arzu ettiğimiz uygulamadır. Ancak, yeni can ve mal kayıplarına uğramamak için trafikte seyreden tüm araçların olduğu gibi motosikletlerin de kurallara uymaya azami önem göstermeleri gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.