HBB’DEN “TRAFİKTE MİNİK ELLER” PROJESİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi, “Trafik Haftası” kapsamında Antakya Güzelburç Kızılay Konteyner Kent içinde bulunan Bedi Sabuncu Ortaokulu ve Atatürk İlkokulu öğrencilerine yönelik trafik kurallarını içeren eğlendirici ve öğretici etkinlikler düzenledi.

HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin iş birliğiyle düzenlenen aktivitelerde, ulaşım uzmanları tarafından öğrencilere trafik güvenliği ve insan sağlığı konularında bilgiler verildi.

Etkinliklerde ilkokul ve ortaokul öğrencileri eğlenceli oyunlar eşliğinde trafik kuralları, trafik işaretleri, emniyet kemeri kullanımı ve yaya geçitlerinde dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenme fırsatı buldular.

Eğlenceli aktiviteler ve bilinçlendirici sunumlar sayesinde, öğrenciler, trafikte karşılaşabilecekleri durumlara nasıl tepki vermeleri gerektiği konusunda farkındalık kazanırken, palyaço gösterileri, dans ve müzik eşliğinde keyifli bir gün geçirdiler.

HBB yetkilileri, “Trafikte Minik Eller” sloganıyla trafikte daha güvenli bir gelecek için çalışmalarına devam edeceklerini iletiler.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.