50. YILINI DOLDURAN MİMARLARA PLAKET VERİLDİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mimarlar Odası Temsilciliği tarafından düzenlenen Mimarlar Gecesinde, Hatay’da meslekte 50 yılını dolduran mimarlar plaket ile ödüllendirildi.

Meslek hayatında 50 yılını dolduran bölgenin sevilen üç mimarı Müfit Tennioğlu, Nejat Yanık ve Sinan Bahadırlı’ya plaket taktim edildi.

Mimarlık alanında verdikleri hizmetler ve yaratıcılıkları ile bölgeye kazandırdıkları katma değere teşekkür edilen üç mimar, unutamayacakları bir gün yaşadıklarını mesleğin daha üst seviyelere taşınabilmesi için ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini ifade ettiler.

Meslekte yarım asrı geride bırakan mimarlara plaketlerini takdim eden Hatay Mimarlar Odası Başkanı Mustafa Özçelik “Hataylı bütün mimarlar olarak İskenderun’da bir arada olmak bizleri çok mutlu ettik. Bu kadar değerli büyüklerimi, böyle güzel ellinci yılla beraber görebilmek ve mimarlar ortamının geniş ailesi içerisinde böyle bir mutluluk bana nasip oldu. Çok mutluyum, gururluyum” dedi.

Kendilerine bu plaketi veren yönetim arkadaşlarına teşekkür eden Sinan Bahadırlı, bu plaketin kendilerine ellinci yıldan daha da ziyade, hayatta gördükleri en uygulamalı eğitimden geçtikleri 6 Şubat felaketi, anısı olarak saklayacağını söyledi.

Mesleğin zorlu bir meslek olduğuna işaret eden Müfit Tennioğlu da “Ancak çok saygın bir meslek. Şu anda bu mesleğin de aynı zamanda İskenderun Teknik Üniversitesi’nde eğitmenliğini yapıyorum. İnşallah Mimarlık öğrencilerimizle mesleğimizde daha ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.