CHP HATAY İL BAŞKANI HAKAN TİRYAKİ İSTİFA ETTİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki, seçim sürecinde “Lütfü Savaş kaybederse istifa ederim” şeklindeki sözünü tutarak, görevinden istifa etti. Açıklamasında, istifa gerekçesini anlatan Tiryaki, parti kadrolarında yer alan yöneticilerin aleyhte çalışmalarına, gizli ittifaklara, çıkar gruplarına, bürokrasinin, Hatay Valisi ve Bakanların siyasi çalışmalarına, hukuksuz şaibe ve hilelere rağmen 2500 oyla kaybettiklerini belirterek şöyle dedi :

“Hatay Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimleri birçok şaibe ve hukuksuzlukla kaybedilip AK Parti belediyesine dönmüş, Erzin’i korumuş, Dörtyol’da 44 yıl sonra CHP bayrağı dalgalanmış, İskenderun’u kıl payı geride bitirmiş ve yıkık kent Antakya’yı türlü sebeplerle kaybetmiş bulunmaktayız. Partimizin ve örgütümüzün kaleleri diye adlandırılan Defne’de oy oranımız düşmüş olmasına rağmen kazanılmış, Arsuz başarılı bir sonuçla kazanılmış, Samandağ ise TİP’e geçmiş bir seçim sonuçlanmıştır” dedi.

1 milyon seçmeni olan Hatay’da adayları Lütfü Savaş’ın parti kadrolarındaki yöneticilerinin aleyhte çalışmalarına, gizli ittifaklara, çıkar gruplarına, bürokrasinin siyasi çalışmalarına ve bir çok hukuksuz, şaibeli duruma rağmen seçimi sadece 2500 oy farkla kaybettiklerini söyleyen Tiryaki, “Seçim sürecinde YSK’dan çıkan hukuksuz ve siyasi kararın son anına kadar mücadelemizi gece-gündüz sahada sürdürmemize rağmen etik siyaset gereği bu noktada gördüğüm lüzum üzerine CHP Hatay İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Her daim partimizin emrinde Cumhuriyet’in yılmaz bir neferi olarak hayatıma devam edeceğim. Baba, ata, dede mirasımız yüzyıllık çınar CHP’nin mutfağında yetişmiş, emek vermiş bir il başkanı olarak mağlubiyetimizin sorumluluğu üzre verdiğimizin sözlerin ve adayımızın arkasında dik durmayı bilip bu şiarla basın ve kamuoyu önünde verdiğim Lütfü Savaş’la seçimi kazanırız, kazanamazsak istifa ederim sözü üzerine CHP Hatay İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.