AKIL VE ZEKA OYUNLARINDA 5 DALDA 5 DERECE 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF) işbirliği ile düzenlenen Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları turnuvası İskenderun’da yapıldı. 

İskenderun Mevlana İlkokulu’nda düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları turnuvası Ortaokullar düzeyinde beş kategoride yapıldı.

Emine Saadet Çarmıklı Ortaokulu öğrencileri 5 kategoride derece yaparak önemli bir başarıya imza attılar. Ortaokullarda Pentago, Kulami, Reversi, Küre, Mangala kategorilerinde düzenlelen yarışmada; Reverside İskenderun Birincisi 8/B sınıfından Tuğba Turhan, Kulamide İskenderun Birincisi 7/E sınıfından Gülbahar Küçük, Mangalada İskenderun Birincisi 7/C sınıfından Muhammed Furkan Taşpınar, Kürede İskenderun Üçüncüsü 5/C sınıfından Alper Öktem ve Pentagoda İskenderun Üçüncüsü 7/E sınıfndan İlknur Karacaer dereceleri ile başarı sağladı.

Emine Saadet Çarmıklı Ortaokulu Müdürü Ömer Güler, “Öğrencillerimizi ve onları zeka oyunları turnuvalarına hazırlayan İngilizce Öğretmenimiz Aydın Alkaya’yı, Destek Sağlayan Müdür Yardımcımızı, öğretmenlerimizi, velilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Emine Saadet Çarmıklı Ortaokulunun gurur kaynağı olan bu başarı, okulumuza ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.