MİLLETVEKİLİ KARA, ZEHİRLİ TOZ BULUTUNA DİKKAT ÇEKTİ!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara ısrarla üzerinde durdukları, iktidarın ve yetkililerin sürekli kulak tıkadığını belirttiği zehirli toz bulutunun bir örneğini daha, Arsuz Defne sitesi birinci Bloktaki bu yıkım videosunda da görülebileceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, yaptığı paylaşımında yıkımlar sırasında ortaya çıkan zehirli toza işaret ederek “Hiçbir güvenlik önlemi alınmamış, yurttaşlarımızın anlattığı üzere mahalleliye haber verilmemiş ve yollar kapanmamış. Görüldüğü üzere bütün bir mahalle toz bulutu altında kalıyor ve maalesef bir nevi ölüm soluyor” dedi.

İHMALKÂRLIĞINIZ BİZİM ÖLÜMÜMÜZE NEDEN OLACAK

Hatay zaten hali hazırda kurulan madenler ve tesislerle büyük bir kirlilik yükü altında olduğunu da ifade eden CHP’li Nermin Yıldırım Kara “Bir de bu kirlilik yüküne mevzuata uygun olmayan, su kullanılmayan yıkımlar eklendiğinde yurttaşlarımız kelimenin tam anlamıyla zehir soluyor. Maalesef şehrimiz her ay bir rapora konu oluyor. Hava kirliliğinde üst sıralarda yer alıyor. Yurttaşların, çevrecilerin, meslek odalarının ve bizlerin sözlerine kulak asılmamaya devam ederse durum çok daha vahim hale gelecek. Bu şekilde devam ederseniz yeni afetlere maruz kalacağız. Etkisini belki 10 yıl sonra göreceğiz ama yine ihmalkârlığınız bizim ölümümüze neden olacak. Bu video net bir şekilde bir halk sağlığı sorununa işaret ediyor. Bugün önlem alınmayan, mevzuata uyulmayan her yıkım aynı zamanda bizim hayatımızdan koparılan günler demek. Sağlıklı bir yaşam alanını hak ediyoruz” diye kaydetti.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.