YALANCI BAHARDA AĞAÇLAR ÇİÇEK AÇTI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinin sonucu olarak Altınözü Altınkaya mahallesinde ağaçlar çiçek açtı. Normal şartlarda bahar ayının başlangıcı olan Mart ayında yaşanan tabiat ananın uyanışının Şubat ayının ilk günlerinde yaşanması çiftçileri korkuturken muhteşem çiçekleri ile renkli görüntüler oluşturan ağaçlar fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı oldu.

Sosyal medya platformlarında paylaşılan fotoğraflar ile bir anda bahar coşkusunun yaşanmasına sebep olan yalancı bahar ağaçları konusunda uzmanlar hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde olmasından dolayı özellikle badem ağaçlarının bahar mevsiminin geldiğini sanarak çiçeklerini açtığını bu erken çiçek açma olayının da verimi düşüreceğini söylüyorlar.

Altınözü Altınkaya Mahallesi Çiftçilerinden İsmail Taze bir andan hayretle izlediği ağaçlara bakarken bir yandan da bugünlerde normal şartlarda yağmur,kar yağışı olması gerekirken yaşadığımız bu durumun şokunda olduklarını söyledi.Taze ayrıca önümüzdeki günlerde beklenen yağışların bu çiçeklere zarar vereceğini ve hatta bu çiçeklerin meyveye dönüşemeyeceğinin üzüntüsünü yaşadıklarını da sözlerine ekledi.

Yalancı bahar çiçeklerini fotoğraflamak için soluğu bu ağaçların yanında alan fotoğraf sanatçıları oldukça güzel fotoğraf kareleri çektiklerini belirterek konuştukları çiftçilerden erkenci ağaçların meyve konusunda verimli olamayacaklarını öğrendiklerinde bu durumun üzüntüsünü yaşadıklarını vurguladılar.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.