MKÜ, DEPREMDE VEFAT EDEN PERSONEL VE ÖĞRENCİLERİNİ UNUTMADI!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörlüğü tarafından 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden personel ve öğrenciler için Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 6 Şubat Deprem Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturuldu.

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren, yaptığı açıklamada, “Bir yıl önce toprağa verdiğimiz aralarında kardeşimin, rektör yardımcımın ve özel kalem müdürümün yer aldığı 372 canın her biri için bir fidan diktik ve isimlerini bu fidanlarla yaşatmayı amaçladık. Allah hepsine rahmet etsin. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

400 fidanın toprakla buluştuğu etkinliğe Rektör Prof. Dr. Veysel Eren, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ersin Can, Prof. Dr. Erhan Yengil, Prof. Dr. Mehmet Turan, Genel Sekreteri İbrahim Halil Çerçi, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Onur Koyuncu, akademik ve idari personeli, öğrenciler ile hayatını kaybeden personel ve öğrencilerin yakınları katıldı.

Tayfur Sökmen Kampüsü Alahan Mevkiindeki oluşturulan alana dikilen fidanlara depremde hayatını kaybeden personel ve öğrencilerin isimlerin yer aldığı isimlikler asıldı.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.