TGC’DE DEVİR TESLİM TÖRENİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto görevini düzenlenecek törenle Vahap Munyar’a devredecek.Bağımsız, bağlantısız gazetecilik anlayışıyla görev yapan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 8 Ocak 2024 Pazartesi günü saat 14.30’da başkanlık devir-teslim töreni düzenliyor. TGC Burhan Felek Konferans Salonu’nda düzenlenen törende Turgay Olcayto 10 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevini yeni başkan Vahap Munyar’a devredecek.

Törende Turgay Olcayto TGC üyelerine bir veda konuşması yapacak. Turgay Olcayto’nun ardından Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni Başkanı Vahap Munyar konuşacak. Törende Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 2023 faaliyetleri konusunda Genel Sekreter Sibel Güneş bilgi verecek. Tören konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ni son 10 yıldır Başkan olarak yöneten Turgay Olcayto İstanbul’dan taşınacağı için istifa etmiş ve yeniden görev dağılımı yapılmıştı. Yönetim Kurulu 25 Aralık 2023 Pazartesi günü yaptığı toplantıda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na daha önce Başkan Vekili olarak görev yapan Vahap Munyar’ı seçmişti.

Toplantıda TGC Başkan Vekilliği’ne Doğan Şentürk’ün, Başkan Yardımcılığı görevine İhsan Yılmaz’ın, Genel Saymanlık görevine Hakan Güldağ’ın seçilmesine, Sibel Güneş’in Genel Sekreter, Nuray Karagöz’ün Genel Sekreter Yardımcısı, Göksel Göksu, Pınar Aktaş, Uğur Güç ve Atilla Dişbudak’ın ise üye olarak görevlerine devam etmesine karar verilmişti. Turgay Olcayto’dan boşalacak yönetim kurulu üyeliğine ise ilk yedek üye Garbis Özatay’ın çağrılması kararlaştırılmıştı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu 2025 Nisan ayı içinde yapılacak.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.