CEMİL ŞÜKRÜ ÇOLAKOĞLU İLKOKULU MÜDÜRÜNE ‘MOBİNG’ TEPKİSİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PLANSIZLIĞIN VE HOŞGÖRÜSÜZLÜĞÜN BEDELİNİ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER ÇEKEMEZ

Asrın felaketi sonrasında zorunlu olarak Cemil Şükrü Çolakoğlu İlkokulunda eğitim öğretime devam etmek zorunda kalan Mehmet Rende Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerine yönelik yapılan hoşgörüsüz hareketlere sessiz kalmayan TÖBSEN Merkez Yürütme Kurulu Başkanı Deniz Ezer tarafından yapılan basın açıklaması öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımı ile gerçekleşti. Başkan Ezer tarafından okunan açıklamada; ”6 Şubat depreminden bu yana yaşanılan onca sorunlara karşı ayakta durmaya çalışan çocuklarımızın sağlıklı ortamlarda eğitim öğretim görmeleri konusunda çaba sarf ederken kendini bilmez bir okul müdürünün çocuklara,öğretmenlere hatta okullarına sığınan başka okul idaresine mobing uygulaması kabul edilemez. Çocuklarımızın yaşadığı tüm olumsuzlukların iyileştirilmesi, ve normalleşme sürecinde okulun önemi üzerinde anlatılacak çok şey var. Bunca olumsuzluklara rağmen her gün okuluna gelip akranlarıyla zaman geçirmeye çalışan öğrenciler, öğrencilerine bir şeyler sunmak adına tüm olumsuzlukları atıp derslere giren öğretmenler desteklenmesi gereken yerde sürekli engellemelerle karşı karşıya bırakılıyor.

Bugün burada yaşadığımız sorun kendini bilmez bir müdürün henüz yaşadıkları travmaları atlatamayan öğrenci ve öğretmenlere yönelik hoşgörüsüz, gayri ahlakı tutumu ve kendini yetkililerden daha üstün görme anlayışının yarattığı olumsuzlukları anlatmak için toplandık. Defne Cemil Şükrü Çolakoğlu İlkokulu müdürü depremde hayatını kaybetmeyen Mehmet Rende Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerin yıkılan okullarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafınfan kendi okullarına sığınmalarını hoşgörü ve nezaketle kabul edip buna yönelik hareket etmesi gerekirken maalesef Okulu kendi babasının malıymış gibi burası benim okulum sizi buradan göndereceğim edasıyla hoşgörüsüz ve kamu yönetici etik değerlerine aykırı davranışlarda bulunmuştur.Söz konusu müdür okuluna sığınan Mehmet Rende Ortaokulu öğrencilerini kovmakla tehdit ettiği gibi okul idaresini eşyalarını deyim yerindeyse kapı dışarı etmiştir.Hangi güç ve otoriteden beslendiğini bilemediğimiz bu okul müdürünün bu ilk vukuatı değildir, hakkında, sınıf ve öğretmen seçmek isteyen öğretmenlerden para istediği söylentileri ve yürütülen soruşturma süreci vardır..Hakkında yürütülen soruşturmanın sonuçlanmadığı, sürecin uzatıldığu Okul müdürünün kimler tarafından korunduğunu da bilmek isteriz.Çünkü bir okul müdürünün nezaketten ve hoşgörüden uzak davranışının arkasından yatan onu sırtını sıvazlayan güçlerin olduğu ortadadır.

Soruyoruz hakkında soruşturma olan bir okul müdürünün soruşturma süreci neden bu kadar uzatılmıştır ?

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne soruyoruz okulları birleştirirken yaptığınız planlamada onay verdiğiniz birleştirmelere karşı duran bir okul müdürüne hiçbir sözünüz yok mudur?

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne soruyoruz çocukları ve öğretmenlere burası benim okulum şeklinde Mobbing uygulayan bu okul müdürüne bir amir olarak yaptırımınız olacak mıdır?

Hatay valiliği’ne soruyoruz yüzyılın depremini yaşamış çocuklara bunları yaşatan bu okul müdürü ile ilgili herhangi bir yaptırımınız olacak mıdır?

Son olarak okul müdürüne burası sizin babanızın Çiftliği değildir.Burası bir kamu oldu okuludur. Halka aittir, sizin keyfinize göre davranacağınız yer değildir.Depremzede öğrencilere ve öğretmenlere yönelik bu hoşgörüsüz,gayri ahlaki tutumunuz karşısında sessiz kalmayacağımızı da bilmenizi isteriz.”ifadelerine yer verildi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.