FATMA ODUNCU “ÇOCUĞUNA DEĞER VEREN ULUSLAR ÖLMEZ”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Okul öncesi Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Fatma Oduncu Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında : ”Çocuk bugünün yarını, yarının umududur. Çocuk kokusu, cennet kokularındandır. Çocuğuna değer veren uluslar ölmez. Bugünün çocuğu, yarının büyüğüdür. Çocuklar donmamış beton gibidir, Üzerlerine ne düşerse iz bırakır. Çocuk, ulusun en kutsal varlığıdır. Çocukların nasihata değil, iyi örneğe ihtiyaçları vardır. Çocuk, yuvanın mutluluğudur. Çocuklar geleceğin teminatıdır. Çocuklar çiçektir. Bu kıymetli cümleler uzaaar gider….

Peki acaba biz ulus olarak meleğimiz, çiçeğimiz, umudumuz ve geleceğimiz dediğimiz kutsal varlıklarımıza gereken değer ve hassasiyeti gösteriyor muyuz?

“Çocuk istismarı konusunda ülkemiz ne yazık ki dünyada üçüncü sırada. !!!!

Dünya da ilk çocuk bayramının armağan edildiği Türkiye de !!!

Türkiye Psikiyatri Derneği yaptığı araştırmada, ülkemizde istismara uğramış çocuk oranını yüzde 33 olarak tespit etmiştir. Bu rakam her 3 çocuktan 1’i demektir.

Dünyada ise son 10 yılda cinsel istismara uğrayan çocuk sayısı 250 bin civarındadır. TÜİK’in 2019 verilerine göre suç mağduru olarak gelen 206 bin 498 çocuğun yüzde 15,2’si cinsel istismar kurbanıydı.

Demem o ki; Mustafa Kemal ATATÜRK ün bu değerli vecizesini hepimiz kulağımıza küpe etmedikçe, çok da bir yol kat edebileceğimizi düşünmüyorum.

“ Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar”

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza, insanca ve hakları ile yaşayabilecekleri bir dünya diliyorum.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.