DEPREMDE KAYBOLAN CANLAR İÇİN KOMİSYON KURULSUN!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AİLELERİN FERYADI DİNMİYOR

Deprem Mağdurları ve Kayıp Yakınları Dayanışma Derneği yine yetkililere seslenerek “Ailelerin Feryadı Dinmiyor” serzenişinde bulundular. Asrın felaketinin üzerinden yaklaşık 9 ay geçmesine rağmen yetkililerin bu duruma kulak tıkaması, kayıp yakınlarını isyan aşamasına getirdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Deprem Mağdurları ve Kayıp Yakınları Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu başkanı Selahattin Kaban şu ifadelere yer verdi:

“Aileler Kayıplarından gelecek bir haber umuduyla gece gündüz umut bekleyişi içerisindeler. Kayıp Yakınları; kapı kapı, sokak sokak yakınlarımı bulurum umuduyla İl, ilçe, köy demeden dolaşıyorlar. Yaşanılan bu acının tarifi olmaz. Yetkililerin bu duruma bir an önce el atmasını istiyoruz! Bu acının giderilmesi için 600 Milletvekilimizin Araştırma Komisyonu’nun kurulmasında mutabık kalmasının yapılacak araştırmalarda çözümler üreteceği kanaatindeyiz. Her gün gözyaşı döken nineler, dedeler, anneler, babalar, ablalar, abiler ve çocuklar var. Ailelerimiz dayanılmaz acılar içindeler. Ailelerimiz Komisyonun kurulmasını ve yapılacak güç birliğiyle yakınlarına bir an önce hızlı bir şekilde kavuşmak istiyorlar. Dayanacak güçleri kalmadı, isyan aşamasına geldiler.

Deprem Mağdurları Ve Kayıp Yakınlarıyla Dayanışma Derneği olarak kayıp ailelerinin sesi olmak için bizler, tüm kayıplarımızın ve deprem mağdurlarının yanında olacağız ve her alanda mücadelemizi sürdüreceğiz. Sadece bu konuda yetkililerin sesimizi duymasını ve kayıp yakını ailelerin seslerine kulak verip isteklerini yerine getirmelerini istiyoruz.

Haber: Erdal YILMAZÇELİK

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.