ESENYURT BELEDİYESİ, TUVALETLERİ GERİ ALMAK İÇİN HATAY’A TIR GÖNDERDİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Esenyurt Belediyesi, depremin vurduğu Hatay’a 20 yardım tırı göndermişti. Deprem bölgesi için başlattığı kampanya çerçevesinde toplanan yardımları Hatay’a göndererek depremzedelerin yanında olduğunu da duyurmuş, bu yardımlar Hataylılar tarafından da takdirle karşılanmıştı.

Depremin 9. ayında ise Esenyurt Belediyesi, Hatay’a gönderdikleri ve Kocaeli-Gebze Elektrikçiler Elektronikçiler Çarşısında bulunan üç adet tuvaleti geri almak için bir ekip gönderdi.

Tır’la gelen ekip, tuvaletleri yükleyip götürmek isterken çarşı esnafının tepkisiyle karşılaştılar.

Esnaflardan Hikmet Karaoğlan olaya müdahale ederken, “Deprem nedeniyle gönderilen yardımların geri alınmaya çalışılması, inanılır gibi değil. 9 ayda ne oldu? Her şey düzeldi mi? Esenyurt Belediyesi’nin yaptığı yardımlar göstermelikmiş” dedi.

Esenyurt Belediyesi tarafından gönderilen ekip, Koordinatör Kaymakam Habib Güneyli ve Hatay Elektronik Cihaz Tamircileri Oda Başkanı Adnan Taşçı’nın araya girmesiyle Çarşıdan uzaklaştı.

Üç adet tuvaleti almak için tırla yaklaşık 1000 km yol katederek Hatay’a gelen Esenyurt Belediyesi’nin bu tavrı depremde herşeyini kaybetmiş Hataylılar tarafından tepki çekti.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.