KADIN ELİNDEN ÇIKAN LEZZET : ÇITIR LOKMALAR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özel günlerimize zerafet katan bir tatlıdır Lokma.Kimi hayrına kimi sevabına kimi ise damak zevkine döktürür bu muhteşem lezzeti. Hele ki Lokmayı sıcak sıcak çıtır çıtır bulabildiyseniz inanın lezzetine doyamazsınız.

Asrın felaketi sonrası zorunlu olarak geldikleri Altınözü’nde kendi imkanları ile öğrendikleri müşebbek tatlısı sunumları ile yoğun ilgi gören Fadime Yardımcıoğlu ve Sermin Yardımcıoğlu son dönemde ürün portföylerine ekledikleri lokma lezzeti ile tadanlara tıpkı anne eli değmiş gibi ifadeleri kullandırıyorlar.

Haftanın altı günü Altınözü Sanayi Sitesi Ramazan Otomotiv yanında özel olarak dizayn edilmiş araçlarında müşebbek tatlısı pişiren Fadime Usta ve Sermin Usta lokma lezzetleri ile de tam not almayı başardılar.

Yaklaşık 5 aydır müşebbek tatlısı ustasıyım diyen Fadime Yardımcıoğlu gelen yoğun talep üzerine Lokma dökmeye başladıklarını söyleyerek başladığı açıklamasında; ”Daha önce de ifade ettiğimiz gibi bizim tatlı sektörüne girmemizde büyük hayallerimizden biri olan yöresel yemekleri yapabileceğimiz bir işletmemizin olması büyük rol oynadı. Yaşadığımız deprem sonrasında zorunlu olarak geldiğimiz Altınözü Karsu mahallesinde ne yapabiliriz diye düşünürken birden aklımıza müşebbek tatlısı yapmak geldi.Yalnız her mesleğin olduğu gibi bu mesleğin de erbapları pek de bu işi öğretme taraftarı olmadıklarından Sermin ablam ile birlikte bizde kendi kendimize bu işi becerebiliriz dedik ve kolları sıvadık. Önce evimizde deneme yanılma yolu ile yapmaya başladık. Ne zaman ki biz kendimiz yaptığımız tatlının lezzetini beğendik işte o zaman en büyük destekçimiz eşim devreye girdi ve bizim şuanda faaliyet gösterdiğimiz aracı hazırladı. İsimlerimizin baş harfini kullanarak SEFA Tatlıcılık olarak sektörde bizde varız dedik.

Son dönemde Müşebbek tatlımızı çok beğenen müşterilerimizin yoğun talepleri doğrultusunda Lokma dökmeye karar verdik ve lokma olayını da kendi çabalarımız ile öğrenerek en leziz hali ile müşterilerimize sunmaya başladık. Aldığımız dönüşler ve yoğun talep lokma konusunda da ne derece başarılı olduğumuzu gösterdi bizlere. Hal böyle olunca da biz de lokma konusunda günlük kapasitemizi arttırmaya başladık. Fiyatlarımız uygun, hijyen olmazsa olmazımız ve müşteri memnuniyeti üzerinde önemle durduğumuz unsurdur. İlk günlerde müşebbek pişirimi yapan iki bayanı gören ve şaşıran müşterilerimiz Lokmalarımız ile birlikte artık bize tamamen alıştılar. Bizde mesleğimize iyice alıştık bu arada. Muhteşem müşebbek ve lokma lezzetimiz için herkesi Altınözü Sanayi Sitesi Ramazan Otomotiv yanında bulunan mütevazi aracımıza bekliyoruz.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.