KENAN KANTARCI, VALİLİK MAKAMINA İHBARDA BULUNDU!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enkaz kaldırma çalışmaları sırasında gördüğü usulsüzlükler konusunda ortaya koyduğu bireysel tepkiler ile takdir toplayan Harita Mühendisi Kenan Kantarcı, Pazar günü 3. derece arkeolojik sit alanı olan Küçükdalyan Mahallesi 4348 ada 14 nolu parseldeki yerinde ayrıştırma konusunda bir kez daha sesini yükselterek Valilik makamına ihbarda bulundu.

Harita Mühendisi Kenan Kantarcı paylaşımında ;”Bunun adı hizmet değil düpedüz hırsızlık..

Pazar günü haftanın yorgunluğunu atacağımız bir günde sabahın köründe başlayan demir hırsızlığı hava karıncaya kadar devam ediyor..

Eğer amacınız molozları almaksa ne âlâ diyecek lafımız olmaz… Ama sadece demirleri alıp molozları bırakacaksanız çekin gidin burdan. Yan tarafa dünyanın molozunu bırakıp gideceksiniz, üstelik bir pazar günü dinlenmemize müsaade etmeden. Yerleşik bölge içerisinde demir ayıklayıp, paranızı kazanıp, bizlere bol bol beton yığını bırakarak çekip gideceksiniz…

Hizmetiniz buysa gerek yok bunu herkes yapar. Üstelik 3. derece arkeolojik sit alanında temelden aşağıya kepçeyi daldırıp, kültür bakanlığının yetkilileri olmadan kazı yaparak bunu gerçekleştiriyor olmanız ağır cezalık bir suçtur.

İlgililerin bunu bir ihbar olarak kabul edip gereğini yapması dileklerimizle…

Yer: Küçükdalyan mahallesi 4348 ada 14 nolu parsel.” İfadelerine yer verdi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.