MUHTARLARIMIZ HEM DEVLETİ HEM MİLLETİ TEMSİL EDİYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Yılmaz, mesajında şu sözlere yer verdi; “Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır.

Muhtarlarımız, görev yaptıkları köy ve mahallelerde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekle birlikte, demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan seçimle göreve geldiklerinden, hem milleti hem de devleti temsil gibi önemli bir görev yürütmektedirler.

Mahalle ve Köy muhtarlarımız sorumlu oldukları yerleri iyi tanıyan, bilen kişiler olarak halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Asrın felaketi sonrasında Antakya’mızda yıkılan pek çok mahallemiz olmasına rağmen görevinin başından ayrılmayan değerli muhtarlarımızın destekleriyle hedef ve hizmetlerimizi sağlıklı bir şekilde ulaştırma ve uygulama imkânı buluyoruz. İnanıyorum ki başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz ve teşkilatımızın destekleri ve bu şehri gönlüne sevda edinmiş yerel yönetimlerin el birliği ile Antakya’mızı yeniden inşa edecek, çok daha güzel yarınlara umutla bakacağız. Muhtarlarımız bizim gücümüze güç katıyor bizde bu güçle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

Bu duygularla tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, asrın felaketinde kaybettiğimiz muhtarlarımızı rahmetle yad ederek, görevi başındaki muhtarlarımıza da sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.