‘HATAY’I YENİDEN DÜŞÜNMEK ÇALIŞTAYI’ 19 EKİM’DE ANKARA’DA YAPILACAK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan Hatay Planlama Forumu’nun, ‘’Kritik Yaşam Altyapıları Odağında Hatay’ı Yeniden Düşünmek’’ adlı çalıştayı, 19 Ekim Perşembe günü Ankara’da gerçekleştirilecek.

Çalıştayda, Hatay’daki sağlık, hukuk, çevre sorunları, ulaşım, lojistik, imar, yapılaşma ve yerleşim konuları ele alınacak ve tarihi- kültürel varlıklar, afet yönetimi ve iletişimi, çalışma, istihdam ve kentin sorunları için çözüm önerileri sunulacak.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünden Prof. Dr. Koray Velibeyoğlu, TEPAV Yöneticisi Prof. Dr. Güven Sak’ın da konuşma yapacağı çalıştayda, HBB yöneticileri şehrin son durumu ve ihtiyaçları konusunda bilgiler aktaracak.

Gazi Mahallesi Mevlana Bulvarı No:2/f Yenimahalle-Ankara adresinde saat 09.00’da başlayacak ve bir gün içinde eş zamanlı olarak üç eksende yapılacak çalıştaylar, proje ekibi tarafından hızlıca değerlendirilerek gün sonunda katkı sunan akademisyen, uzman ve teknokratlar ile paylaşılacak.

Çalıştaya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın da katılması bekleniyor.

Tüm aktörlerin katılımı ile 26 Ekim 2023 tarihinde Hatay’da da benzer içerik ve tasarımla düzenlenecek çalıştay ile yerelden ve bölgeden de katkıların alınması amaçlanıyor.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.