HÜRRİYETÇİ EĞİTİM-SEN’DEN ‘HATAY RAPORU’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu haftasonu Hatay’a gelerek ‘Deprem Sonrası Çözülemeyen Sorunları’ rapor etti.

 

Hürriyetçi Eğitim Sen Hatay İl Başkanlığı tarafından hazırlanan “Hatay’da Deprem Sonrası Çözülemeyen Sorunlar” raporunda madde madde yazılan Hatay sorunlarını yerinde incelemek için 5-6 Ekim tarihlerinde Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Öztürk’ün ziyaretine Hatay il Başkanı Mehmet Pancar ve İlçe temsilcileri Emel Erkan, Hüseyin Tutar, Murat Keven, Kasım Andı, Ahmet Şentürk, Ramazan Zongur ve Hürriyet Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Serdar Kahraman eşlik etti. Sendika temsilcileri Antakya, Defne, Samandağ, Belen, İskenderun ve Dörtyol’da okul ve kurum ziyaretleri gerçekleştirdi.

İlk gün Antakya’nın sokak ve caddelerinde incelemeler yapan heyet, şehirdeki olumsuz ve ümitsiz tablo karşısında duygusal anlar yaşadılar. Ardından eğitim çalışanlarının sorun ve ihtiyaçlarını dinlemek için birçok okulu ziyaret edip, eğitim çalışanları ile görüştüler.

Gördükleri tablo sonunda deprem bölgesinin “özel ilgi ve uygulamalara muhtaç” olduğunu kaydeden Başkan Kuruoğlu, bu konuya dair Hürriyetçi Eğitim Sen olarak, “Depremde en ağır yarayı alan Hatay’ın ülke gündeminde sesi olacağız” dedi.

GÖZE ÇARPAN SORUNLAR

Hatay ziyareti sırasında, barınma sorunları, okulların birleştirilmesinden kaynaklanan yoğunluk, ikili eğitim yapılan okullarda akşam geç saatlerde biten dersler ve buna bağlı olarak ortaya çıkan ulaşım problemleri.

Tüm problemlere göğüs gererek, bölgede büyük emek sarf eden eğitim çalışanını teşvik edecek, Antakya, Samandağ, Defne ve Kırıkhan’ın zorunlu hizmet bölgesi tayin edilmesi gibi ayrıcalıkların olmaması,

eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümü konusundaki yetkililerin umursamazlığı karşısında tüm eğitim çalışanlarının çalışma heveslerinin kırılması gibi hususlar en çarpıcı konular olarak göze çarptı.

SEFERBER OLUNMALI!

Bu noktada Milli Eğitim Bakanı başta olmak üzere sıralı mülki amirlerin Hatay’daki sorunların çözümü için seferber olmaları gerektiği bir kez daha vurgulandı.

Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, “Buradan yetkili ve etkili olduklarını söyleyen tüm eğitim sendikalarına çağrı yapıyoruz. Gelin deprem bölgesinde yaraların sarılması için ortak bir platform kurulmasını sağlayalım. Devlet millet el ele verip deprem bölgesini hep beraber ayağa kaldıralım” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.