ANKARA’DA ‘HATAY TANITIM GÜNLERİ’ SONA ERDİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hataylı esnafa destek olmak amacıyla Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen Hatay Tanıtım Günleri’ etkinliği dün akşam sona erdi.

Hatay Turizm ve Gastronomi Derneği,nin Hatay Valiliğinin himayesinde gerçekleştirdiği ‘Hatay Tanıtım Günleri’ 13-17 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Etkinlik süresince Hataydan gelen esnafın yöresel ürünlerini vatandaşlarla buluştu, alışveriş stantları kuruldu. Stantlarda künefe ve kebap gibi Hatayın tescilli yöresel yemekleri en çok ilgi gören ürünler oldu.

Hatay’ın tanıtım günlerine gelen vatandaşlar ise stantlara yoğun ilgi gösterdi.

SALTAN: AMACIMIZ DEPREMDE İŞYERLERİ YIKILAN ESNAFIMIZA DESTEK OLMAK

Hatay Turizm ve Gastronomi Derneği Başkanı Mehmet Saltan, yaşanılan depremde Hatayın en çok zarar gören ve mağdur gören illerden biri olduğuna dikkat çekerek, 6 Şubat’ta yaşadığımız büyük yıkımlarda evlerimiz ve işyerlerimiz yıkıldı, binlerce insanımızı kaybettik. Acımız çok büyük, devletimiz yaraların sarılması için seferber oldu. Bizlerde bu süreçte işyerleri yılkılan esnafımıza destek olmak amacıyla Hatay Valiliğimizin himayelerinde Hatay Gastronomi Derneği olarak 13 ile 17 Eylül tarihleri arasında Altındağ Belediyesinin katkılarıyla Başkent Millet Bahçesinde Hataylı esnafı Ankaralılarla ve burada yaşayan hemşerilerimizle buluşturduk Hatayın coğrafi ve endemik ürünlerini Ankaralıların ayağına getirdik. 4 gün boyunca büyük ilgi gösterdiler. Esnafımız da buradan memnun bir şekilde ayrıldı diye konuştu.

HATAY VALİSİ MASATLI VE ALTINDA BELEDİYE BAŞKANI BALCI’YA TEŞEKKÜR

Hatay Turizm ve Gastronomi Derneği Başkanı Mehmet Saltan, konuşmasının sonunda, etkinliğin düzenlenmesinde büyük emekleri olan ve esnafa moral ve motivasyon olmasını isteyen Hatay Valisi Mustafa Masatlıya ve kendilerine Başkent Millet Bahçesi’ni tahsis eden ve personel görevlendiren Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcıya teşekkürlerini sundu.

KÜNEFE STANTLARI ÖNÜNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Ankara’da 4 gün süren ‘Hatay Tanıtım Günleri’nde en çok ilgiyi Hatay’ın tescilli meşhur tatlısı künefe gördü.

Ankaralılar Künefe stantları önünde uzun kuyruklar oluşurdu. Hatay Künefe ve Dalgaç Künefe ustaları, vatandaşların bu taleplerine yetişmeye çalıştı ve kapanışın son dakikasına kadar Başkent Millet Bahçesinde künefe satışı yapıldı.

Ayrıca yöresel ürünler satışı yapan esnaflarda, son gün satışlarında tezgahlarındaki ürünleri bitirmenin sevincini yaşadı.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.