HATAY VALİLİĞİ : “VATANDAŞLARIN HASARSIZ EVLERİNE DÖNMELERİ İÇİN 7/24 ÇALIŞIYORUZ”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Valiliği, bazı medya organlarında çıkan ‘hasarsız evlere ikametlerin kontenjan dolu olduğu için onaylanmadığına’ ilişkin iddialar hakkında açıklama yaptı.

Valilik açıklamasında, iddialara ilişkin şu görüşlere yer verildi : “İlimizde hasarsız evlere vatandaşlarımızın ikametlerinin kontenjanın dolu olması sebebiyle onaylanmadığına ilişkin basında yanlış, asılsız ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye yönelik iddialar yer almaktadır. İlimizde AFAD Başkanlığımız ve Valiliğimiz koordinesinde yapılan çalışmalarla ev hasar durumu “hasarsız” olan vatandaşlarımızın evlerine geri dönebilmeleri ve düzenlerini refah içinde kurabilmeleri için mahallelerin su, elektrik ve kanalizasyon sistemleri ivedilikle onarılmaktadır. İlimize hizmet veren bütün kurum ve kuruluşlar bahsi geçen konunun takibini yapmakta ve sorumluluk alanlarında 7/24 esaslı çalışmalarına devam etmektedir.

Devletimizin ve milletimizin bütün imkanları ile Hatay’ımızın ihyası ve inşası için çalıştığımızı ve çalışmalara da devam edeceğimizi belirtir, vatandaşlarımızın bu tür asılsız iddialara itibar etmemesini temenni ederiz.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.