ÇUKUROVALI İŞ İNSANLARI “HATAY’IN DAHA ÇOK YARDIMA İHTİYACI VAR”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, Hatay’ın ‘Acil Afet Bölgesi’ ilan edilmesinin yanı sıra vergi ve harç muafiyeti, borç ertelemesi, finansmana erişim gibi bir çok ekonomik desteğe ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

6 Şubat Kahramanmaraş depremleri nedeniyle ağır yara alan Hatay ile dayanışmalarının ilk günden bu yana devam ettiğini dile getiren Başkan Kış, bu kapsamda geçtiğimiz günlerde ÇUKUROVA SİFED ile Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DASİFED) Başkanlar Kurulu ve Yönetim Kurulu üyelerinin yer aldığı toplantıya katıldı. Hatay’a gerçekleştirilen destekler, ziyaretler, duyarlılık ve sağduyu çabaları için iş dünyasına teşekkür eden Başkan Kış, Antakya Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen toplantının önemine işaret etti.

“KENTİN DAHA ÇOK YARDIMA İHTİYACI VAR”

Toplantı kapsamında, Antakya’nın deprem nedeniyle adeta yok olmasından duyduğu üzüntüyü paylaşan Başkan Hüseyin Kış, “Toplumun tüm kesimlerinin destekleriyle ayakta kalmaya çalışan bir kentin bundan sonraki süreçte daha çok yardıma ihtiyacı olduğu açıktır. Kentte altyapıdan, yol, su, elektrik, doğalgaz ihtiyacına kadar, sanayici ve iş insanlarının işyerlerinin yeniden dizayn edilmesinden vatandaşın barınma, gıda, temizlik ve ulaşım sorununa dek yığınla çözülmesi gereken öncelikler bulunuyor” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.