GÖNÜLLÜ VALİ YARDIMCISI OLARAK GELDİ, ERZİN’E KAYMAKAM OLDU

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Hatay’ın Erzin ilçesinde de görev değişikliği yapıldı. Kaymakamlığa Artvin vali yardımcısı Onur Özaydın atandı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri nedeniyle gönüllü Vali Yardımcısı olarak Hatay’da bulunan Onur Özaydın 5 aydır deprem bölgesinde görev yapıyordu. Gönüllü olarak Hatay’da görev yapan Onur Özaydın, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Erzin’e ataması gerçekleştirildi. Erzin’de 2020 Eylül ayından buyana görevde bulunan Kaymakam Osman Demir de Bolu Vali yardımcılığına atandı.

1983 yılında Ceyhan doğumlu Onur Özaydın İlk ve Orta öğrenimini Adana’da tamamladı. 2007 yılında Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

2008-2015 yılları arasında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde, Tapu ve Kadastro Denetmeni ve Tapu ve Kadastro Uzmanı olarak görev yaptı. 2015 yılında yapılan Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak, mülki idare amirliği mesleğine intisap etti. Sırası ile Nevşehir ilinde il stajını, Adana ili, Yüreğir ve Kırklareli ili, Babaeski ilçelerinde Kaymakam refikliği stajını tamamladı. Kırıkkale Karakeçili ilçesinde Kaymakam vekilliği görevinde bulundu. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında Mülkiye teftiş stajını tamamlamasının ardından, Nevşehir ili, Acıgöl ilçesi ve Denizli ili, Çameli ilçelerinde Kaymakam vekili olarak görev yaptı.

Yurtdışı stajı kapsamında İngiltere’de University of Liverpool’da 8 ay süre ile yabancı dil eğitimi aldı. İçişleri Bakanlığınca düzenlenen Kaymakamlık kursunu Başarı ile Tamamlayarak, Uşak ili, Ulubey İlçesi Kaymakamlığına atandı. Ulubey Kaymakamlığı Görevi ile Birlikte Aynı Zamanda, Uşak Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Görevini de yerine getirdi. 13.07.2020 Tarihli Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile ilimiz Şavşat Kaymakamlığına atandı. Şavşat Kaymakamlığı görevini 27.07.2020 – 04.09.2021 tarihleri arasında yerine getirdi. 19.08.2021 tarihli kararname ile de Artvin Vali Yardımcısı olarak atanan Onur Özaydın, 6 Şubat depremleri sonrasında Hatay’da gönüllü vali yardımcısı olarak görev yapmaya başladı, evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.