İŞTE HATAY MİLLETVEKİLLERİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri tüm ülkede olduğu gibi Hatay’da da yapıldı. Hatay’da 1 Milyon 62 bin 886 seçmen 3154 sandıkta oy kullandı.

Katılım oranının %83 olduğu sandıkların %98.6’sının açıldığı Hatay’da Cumhurbaşkanlığı seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre; Recep Tayyip Erdoğan; %48,22, Kemal Kılıçdaroğlu; %47,86, Sinan Oğan; %3,6, Adaylıktan çekilen Muharrem İnce ise; 0,32 oranlarını aldı.

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Hatay il genelinde kesin olmayan sonuçlara göre oyların cumhurbaşkanı ve partilere göre dağılımı belli oldu. Asrın felaketi olarak nitelenen depremde ağır yara alan Hatay’da sandıkların yüzde yüzü açılırken, seçime katılım oranı yüzde 83,3’le dikkat çekti. İl genelinde 3.154 sandıkta, 893.387 seçmenin oy kullandığı ve 874 bin 329 oyun geçerli olduğu seçimde, resmi olmayan sonuçlara göre Hatay 4 Ak Parti, 4 CHP, 1 MHP, 1 TİP ve 1 İYİ Parti Milletvekili çıkardı.

TEK KADIN MİLLETVEKİLİ NERMİN YILDIRIM KARA OLDU

Buna göre; henüz resmi olmayan sonuçlara göre Ak Parti’den Adem Yeşildal, Abdulkadir Özel, Hüseyin Yayman ve Kemal Karahan, CHP’den Mehmet Güzelmansur, Nermin Yıldırım Kara, Servet Mullaoğlu ve Necmettin Çalışkan, MHP’den Lütfi Kaşıkçı, İyi Partiden de A. Şefik Çirkin ve TİP’ten Barış Atay meclise girerek Hatay’ı temsil edecek olan isimler oldu. YSK tarafından kesin seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte netleşecek listede, Gezi Tutuklusu Can Atalay TİP’ten meclise giren yeni isim oldu.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.