“ESNAF EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALACAK”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millet İttifakı CHP Milletvekili Adayı Necmettin Çalışkan, Reyhanlı’da esnafla bir araya geldi. Seçim çalışmaları kapsamında esnafla buluşan Çalışkan, yıllardır esnafın hakkının gasp edildiğini dile getirdi.

Reyhanlı’da esnaf ziyaretinde esnafın sorunlarına değinen Çalışkan, “Seçim sürecinde bildiğimiz gibi yeni Anayasa ile ikili bir yapıya büründü. Siyasi partiler birleşerek ayakta kalmak zorunda. Millet İttifakı olarak bizde seçime gidiyoruz. Listelerin güçlü olduğu, İttifak bileşenlerinin önemli olduğu bir masa etrafında toplandık. Hiç kimse Saadet Partisi değerlerinden taviz verdi diyemez. Eğer böyle bir düşüncesi olsaydı çoktan başka partilerin peşinden giderdi. Saadet Partisi ilkelerin peşinde gitti” ifadesini kullandı.

Çalışkan, ülkede birçok sorunun olduğunu ifade ederken, “İktidar perişan durumda olduğu için DSP ile HÜDA-PAR’la anlaşmak zorunda kaldı. Millet İttifakı ise 5 yıldır aynı hedef doğrultusunda çalışan bir yapıya sahip. Türkiye’de birçok sorunumuz var. Bu sorundan biri emeğin karşılığı. AK Parti döneminde çoklu maaş diye bir şey çıktı. İnsafsızca birden fazla maaşla 500 bin, 1 milyon gibi ödemeler aldılar. Bu ülkede yatlarla, katlarla, uçak filolarıyla geziyorlar. Biz bunlara dur demek için yola çıktık. Biz milletin alın teri gasp edilmesin diye yola çıktık.”

“EMEĞİN HAKKIN PEŞİNDEN GİDECEĞİZ”

“Millet İttifakı’nın hükümet programı içinde çok önemli ihtiyaçlar var. Biz bunların hepsini dile getireceğiz. Hayata geçireceğiz. En önemlisi esnafın emeğinin karşılığının peşinden koşacağız. Ülkede demokratik bir hukuk sistemi var. Bu sistemde herkesin bir görev süresi vardır. AK Parti 20 yıldır iktidarda. Türkiye’de AK Parti artık heyecanını yitirdi. AK Parti hangi iddia ile oy istiyor? Bugün birçok insan Türkiye’de mevcut iktidarın adamlarının isimlerini bilmez bile. Bu milletvekilliği içinde böyle bir durum. Bir aile vekilliği alıyor ve sürekli o aile vekilliği sürdürüyor. Böyle bir anlayış yok” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.