40 DEPREMZEDEYE İŞ İMKANI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) ve SGDD-ASAM iş birliğiyle bazı depremzedelerin iş hayatına geri dönmesi için önemli bir projeye imza attı.

Proje ile büyükşehir ve ilçe belediyelerin deprem bölgesinde iş gücü ihtiyacı ve özel sektörün iş talepleri karşılanacak ve deprem sebebiyle işsiz kalmış depremzedelerin iş gücü piyasasına erişimi sağlanmış olacak.

Ayrıca proje ile depremzedelerin, hizmet, imalat, tarım, bilişim gibi sektörlerdeki tecrübelerinin devamı için imkan sağlanacak. Özellikle mobil belediye mutfaklarında oluşturulacak istihdam ile sıcak yemek temininin sürdürülebilmesi, psikososyal destek etkinlikleri ile proje yararlanıcılarının iyilik hallerinin arttırılması da projenin bileşenleri arasında yer alıyor.

İMZA TÖRENİ 2 MAYIS SALI GÜNÜ

Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çadırlarda çalışacak personel için imza töreni 2 Mayıs Salı günü 14.30’da Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın katılımıyla Antakya EXPO’da gerçekleşecek. Törene proje kapsamında istihdam edilecek 40 depremzede de katılacak.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.