İSKENDERUN ACİL DURUM HASTANESİ 2 AYDA BİTECEK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Milletvekili adayları, İskenderun Belediye Başkanı birlikte deprem sonrası TOKİ tarafından Düğünyurdu mevkiinde temelini attığı Devlet Hastanesi ile depremzedelere kalıcı barınma konutları inşaat alanını gezdi.

AK Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, Milletvekili Adayı Filiz Özçörekçi, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İlçe Başkanı Bülent Özer’in katıldığı gezide İskenderun kısa süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplu açılış töreniyle temelini attığı inşaat alanında incelemelerde bulunuldu. AK Partili Milletvekili adayı Özel, Özçörekçi ve Belediye Başkanı Tosyalı, burada yetkili firmadan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Temeli atılan Çelik konstrüksiyon olarak inşa edilecek hastanenin 2 ay sonra teslim edileceğini ileten firma yetkilisi şu bilgileri paylaştı: “İnşaat çalışmaları hızla devam eden Hastanede 3. basamak sağlık hizmeti verilecek. 154 yoğun bakım, 27 ameliyathane, 113 poliklinik, onkoloji merkezi ve kalp damar hastalıkları merkezi bulunacak”

İskenderun’da 200 yataklı Acil Durum Hastanesi ile 600 yataklı Devlet Hastanesi inşaatlarını yerinde inceleyen Milletvekili adayı Özel, yapılacak hastaneler ve mevcut hastane ile yaklaşık 2000 hasta odası kapasitesine ulaşılmış olacaklarını söyledi.

AK Partili Abdulkadir Özel, TOKİ’nin İskenderun genelinde inşasına başladığı 4 Hastane çalışmasının sürdüğünü vurgulayarak “TOKİ’nin bulunduğu bölgede 200 yataklı çelik konstrüksiyon acil müdahale hastanesi, hemen alt kısmana da 600 yataklı Devlet hastanesi, yıkılan SSK eski hastanesinin bulunduğu bölgeye de 200 yataklı acil durum hastanesi yapılacak” dedi.

Milletvekili Özel, Başkan Tosyalı ve beraberindeki heyet daha sonra depremde evi yıkılan vatandaşlar için yapımı devam eden TOKİ konutlarını da inceleyerek burada yetkililerden bilgi aldı.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.