HBB’DEN DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ KURS

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi, depremde etkilenen vatandaşlara desteklerine devam ederken lise ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere de ücretsiz kurslar vermeye başladı.

HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı HBB Destek Eğitim Merkezi, EXPO alanında da depremden etkilenen öğrencilere psikolojik ve sosyal destek vererek eğitim hayatlarından geri kalmamaları ve süreci kolay atlatabilmeleri amacıyla tüm imkanlarıyla çalışıyor.

Depremin acılarını hafifletmek amacıyla tüm imkanlarını seferber ederek uzman ve gönüllü eğitmenler ile var gücüyle çalışan Büyükşehir Belediyesi, 8. ve 12. sınıflara kitap, deneme sınavı ve video destekli eğitimler ile gençleri sınava hazırlıyor.

Teknolojik desteğin yanı sıra sınava hazırlanan öğrencileri her türlü ihtiyaçları karşılanırken öğrencilerin destek eğitim merkezine ulaşımları ücretsiz bir şekilde sağlanıyor.

Sınava hazırlanan öğrencilere moral ve motivasyon vermek amacıyla HBB Destek Eğitim Merkezini ziyaret eden Başkan Savaş, “EXPO alanında çocuklarımızın eğitimi için çok güzel bir yer yaptık. Şu anda 80 kişi ile başladık. Çocuklarımız burada hem liseye hem de üniversiteye hazırlanıyorlar. Hem öğretmenlerimizden hem de bilgisayarlardan faydalanabiliyorlar. Şu anda 80 kişiyiz ama ilerleyen süreçlerde sayımız daha da artacak. Çocuklarımızın işleri bitince onları evlerine bırakıyoruz. Amacımız çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlamak ve sınavdaki başarı seviyelerini yükseltmek” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİ İÇİN HER ZAMAN FIRSAT YARATIYORUZ”

Hatay’ın çok büyük bir badire ile karşı karşıya kaldığını söyleyerek şehrin yeniden ayağa kalkması için var gücüyle çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Savaş şöyle konuştu: Depremden en çok zarar gören yerlerden biri maalesef Hatay. Biz ilk günden itibaren çocuklarımızın eğitimlerini ve psikolojisini düşündük. Burada eğitim ve psikolojik destek veriyoruz. Çocuklarımızı normalleştirmeye ve eğitmeye devam ediyoruz. Çocuklarımızın istediği sürece biz her zaman onlara fırsat yaratırız. Diğer ilçelerimizde de eğitimlerimiz başladı.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.