GAZETECİ HAMZA EZER’İN KIZININ EVLAT ACISI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asrın felaketinde Hatay’da yıkılan apartmanın enkazından 81 saat sonra yaralı olarak kurtarılan Elçin Ezer (38), çocukları Mertcan (13) Naz Ölmez (8) ve annesi Yıldız Ezer’i (61) kaybetti. Babası Hamza Ezer (71) ile birlikte kurtarılan Elçin Ezer, canından çok sevdiği kızıyla enkazda yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

Acılı anne, “Kızımla birlikte aynı yerde mahsur kalmıştık. Elini tutup, onunla konuşarak kızımı sakinleştirmeye çalışıyordum. O’nu; ‘Kızım sakin ol, nefesini tüketme. Bizi bulup buradan kurtaracaklar’ diye teselli ediyordum. Yavrum da bana ‘Anne seni çok seviyorum. Ben ölürsem ağlama’ diyordu. Artçı depremleri hissediyorduk. Kızımın üzerine taşlar düştü. En son ‘Anne’ diye çığlık attı. Gerisi derin bir sessizlikti” dedi.

ANNE SENİ ÇOK SEVİYORUM…

Depremin olduğu gece hiç uyumadığını anlatan Elçin Ezer, “Bir şeyler olacağını hissettim. Deprem anında çocuklarımı ve annemi uyandırdım. Onları sakinleştirmeye çalıştım. Kızımı düşmesin diye elinden tutmuştum. Ne olduysa o anda oldu.

Tavan üzerimize çöktü ve enkazda kaldık. Kızımla aynı yerde mahsur kalmıştık. Elini tutup, konuşarak sakinleştirmeye çalışıyordum. ‘Yavrum sakin ol, kurtaracaklar diye teselli ediyordum. Kızım, ‘Anne seni çok seviyorum. Ben ölürsem ağlama’ diyordu. İkinci depremde kızımın üzerine taşlar düştü. Sol elimle üzerindeki taşı kaldırmaya çalıştım. ‘Anne’ diye çığlık attı; sonra bir daha da sesini duyamadım. Kızımı yaşatamadım” diye konuştu.

Gazetecilikten emekli olan babasının arkadaşlarının desteğiyle geçici olarak Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde hayata tutunmaya çalışan, burada kendisiyle aynı ortamı paylaşan gazetecilerin çocuklarında teselli bulan Elçin Ezer, “Ben artık gördüğüm her çocuğu, kendi evladım yerine koyup, onları öyle seviyorum. Çocuklarımın hayalleri yarım kaldı. Yapamadığımız; yaşayamadığımız çok şey var. Bundan sonra diğer çocukların hayalleri yarım kalmasın diye yaşayacağım. Kendimi ancak böyle teselli edip, acımı böyle dindirebilirim” şeklinde konuştu.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.