CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN “HATAY’I ASLA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden en çok etkilenen Hatay’da incelemelerde bulunuyor. Erdoğan’a, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli, ilk olarak Kırıkhan’da çadır kenti ziyaret etti ve depremzedelerle bir araya geldi. 

“HATAY HAVALİMANI’NI HEMEN ONARMAYA BAŞLADIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu depremler hepimizi yasa boğan can kayıplarına ve yıkımlara yol açtı. Son asırda maruz kaldığımız en ağır felaketti. Deprem günü ülkemizde ağır kış şartları geçerliydi. Biz bir an önce vatandaşlarımızın yardımına koştuk. Devlet ve millet hep beraber deprem bölgesine doğru adeta sel olup aktık. Neredeyse yarım milyon insan bölgede görev üstlendi. Devlet tüm kurumlarıyla ilk günden beri sahada. Hatay Havalimanı’nı hemen onarmaya başladık. Bugün üçüncü kez Hatay’a gelmiş bulunuyorum ve Cumhur İttifakı olarak buradayız. İnşallah Hatay’ı asla yalnız bırakmayacağız. Yeni konutların inşası için gereken hazırlıkları da süratle yürütüyoruz. Hatay’da 183 bin konut ve 15 bin köy evi yapmayı planlıyoruz. Kırıkhan’da inşa edeceğimiz konut sayısı ise 15 bin 785’tir. Katar’dan gelen yüksek standartlı konteynerlerde önceliği buraya veriyoruz. Kullanma suyundaki sorun hala çözülemedi. Yeni kuyularla birlikte bu sorunu da çözeceğiz.

Şu ana kadar deprem bölgesinde 426 bin çadır kurduk, 2 ay içerisinde 100 bin konteyneri de faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Eğer sıkıntı yaşadıysanız bize düşen sizden helallik istemektir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önce kürsüye gelen MHP lideri Devlet Bahçeli açıklamasında, “35 gün önce büyük bir felaketle milletimiz karşı karşıya kaldı. Acılarınızı paylaşıyorum milletimizin başı sağ olsun. Ama biliniz ki Kırıkhan yine ayağa kalkacak” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.