80 PERSONELLE SAHİLDE ELLE TEMİZLİK YAPILDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 80 personelle birlikte 7 ilçede bulunan 158 km’lik sahil şeridinde ekosistemi koruma hamlesi başlattı.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, nesli tehlike altındaki canlılar için seferberlik ilan ederek deniz kaplumbağaları, kum zambağı ve İskenderun kertenkelesi gibi türlerin yaşam alanlarını korumak için çalışma başlattı.

HBB ekipleri, özellikle deniz kaplumbağalarının yoğun olarak yuva yaptığı bölgelerde insan gücüyle temizlik yaparak iş makinelerini kullanmaktan kaçınıyor. Bu şekilde, ekosisteme zarar verilmeden canlıların sağlıklı bir şekilde gelişimine destek olmayı amaçlıyorlar. HBB yetkilileri, yaptıkları bu çalışmaların doğal yaşamın korunmasının yanı sıra vatandaşların temiz ve sağlıklı bir çevrede zaman geçirmelerine de olanak sağladığını vurguluyor.

Ayrıca, turizm faaliyetlerinin devamlılığına da katkıda bulunan bu çalışmalar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk’ün talimatları doğrultusunda sahil temizlik çalışmalarının kesintisiz bir şekilde sürdürüleceğini belirtiyor.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.