ÖNTÜRK “BORÇLAR ÖDENİYOR, YENİ PROJELER BAŞLIYOR”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, İskenderun Ticaret Odasında gerçekleştirilen Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda HBB’nin çalışmalarının yanı sıra şehrin ihya ve inşa sürecine dair önemli açıklamalarda bulundu.

“BORCUN 4 MİLYAR TL’SİNİ ÖDEDİK”

Eski yönetimden kalan 7,5 milyar TL’lik borç bakiyesinin 4 milyar TL’lik kısmının ödendiği bilgisini paylaşan HBB Başkanı Öntürk, ödenen borçların detaylarını ise ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşılacağını aktardı.

“796 KÖY KONUTU YAPACAĞIZ”

HBB bağlı İMAR AŞ üzerinden 796 köy konutu yapacaklarını müjdeleyen Öntürk, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının hayata geçirdiği betonarme köy konutları projesinin aynısı yapmak koşuluyla 3-4 ay içinde bitirilerek hak sahibi vatandaşlara teslim edileceğini dile getirdi.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Öntürk “Ben arkadaşlara 3-4 ay gibi bir hedef koydum ve inşallah başaracağız. Vatandaşlarımızı bir an önce konteynerlerden kurtarmamız lazım.” sözlerine yer verdi.

“SAHİL PLAJI VE MESİRE ALANI PROJELERİNE BAŞLADIK”

Sahil plajı projelerini hayata geçirmeye başladıklarını aktaran Başkan Öntürk; Samandağ, Arsuz, İskenderun, Erzin ve Payas’a plaj yapacaklarını ileterek “Bu sene hızlı bir şekilde çalışmalarına başlıyoruz. Arkadaşlara gerekli talimatları verdim. İnsanlarımız rahat bir şekilde denize girsin.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Öntürk, şeçim sürecinde söz verilen mesire alanlarını hayata geçirmeye başladıklarını dile getirerek Batıayaz, Belen Atik Yaylası, Alan Yaylası, Payas ve Dörtyol’da ilk adımlarının atılacağını kaydetti.

“1000 KM’LİK ASFALT ÇALIŞMASI YAPACAĞIZ”

Samandağ Arsuz arasındaki yolda tamamen Büyükşehirin imkânları ve personeliyle olmak üzere çalışmaları başlattıklarını hatırlatan Öntürk, “Kırsal bölgelerimizde yaklaşık 1000 km asfalt çalışması yapacağız. Buna da başladık ve inşallah 2 ay içerisinde bitireceğiz. Bu iş biter bitmez makinelerimiz üretim yollarına girecek. Ekim kasım aylarında da üretim yollarımızı açacağız.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.