İHBARA RAĞMEN İLGİLENEN YOK!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’ın Arsuz ilçesine bağlı Madenli mahallesinde bir sitenin fosseptik atıkları direk denize boşaltılması çevre sakinleri olmak üzere herkesi ayağa kaldırdı.

Prof. İskender Sayek Caddesi üzerindeki çevre sakinlerinin iddiasına göre, iki gündür fosseptik atıklarını denize döküyor. Denizde atık akıntıları gördüklerini cep telefonu ile çekerek kirliliğin boyutunun ve tehlikesini insan sağlığı bakımından olumsuzluklara yol açacağını ifade ettiler.

Durumu 153 numaralı hattı arayarak yetkililere bildirdiklerini ancak gerekli ilgiyi göremediklerini belirterek biran önce insan ve çevre sağlığı için tedbirlerin alınması gerektiğinin altını çizdiler.

Ayrıca, vatandaşlar foseptik atıkların denize boşaltılmasının sadece kötü bir görüntü oluşturmakla kalmadığını, aynı zamanda insan sağlığına, deniz ekosistemlerine, doğaya ve çevreye zarar verdiğini vurguluyorlar. Özellikle halka açık deniz ve plajlarda bu tür atıkların denize dökülmesinin insan sağlığı için ciddi tehlikeler oluşturabileceğine dikkat çekiyorlar.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.