FESTİVALDE MEDENİYETLER KOROSU AĞLATTI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

5 Temmuz İskenderun Kültür, Sanat Festivalinde sahne alan Antakya Medeniyetler Korosu depremde yitirilenlerin anısına seslendirdiği ‘Adaletin bu mu dünya ve Uyan Ali’ adlı türküleriyle birçok vatandaşı gözyaşına boğdu.

Türk Askerinin İskenderun üzerinden Hatay’a girişinin kutlandığı festival etkinliklerinin ilk gecesi ünü ülke dışına taşan, 6 Şubat depreminde 7 üyesini enkaz altında kaybeden, üyeleri arasında farklı dinden, meslekten insanların yer aldığı Antakya Medeniyetler korosu sahne aldı.

Medeniyetler Korosunun Şefi Yılmaz Özfırat, “Bize soruyorlar nasıl bir depremdi? Anlatamıyoruz! Dilimiz varmıyor çünkü anlatmaya… Medeniyetler korosu bugüne kadar ABD’de, Avrupa’nın bütün şehirlerinde, dünyanın farklı noktalarında 2 bin 500’den fazla konser verdi ama tam iki dakika içerisinde her şeyimizi kaybettik. Sizler gibi eşimizi dostumuzu, sevildiklerimizi kaybettik. O yüzde bu parçayı ben size armağan ediyorum, ‘Adaletin bu mu? Dünya” dedi.

Koro, Hatay’da büyük kayıplara neden olan 6 Şubat deprem felaketinde yitirilenlerin anısına seslendirdiği ‘Adaletin bu mu dünya ve Uyan Ali’ adlı iki şarkıyla alanı dolduran çok sayıda vatandaşı gözyaşlarına boğdu.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.