KRAL SELMAN’IN DANIŞMANI KARDEŞLİK İLİŞKİLERİNDEN SÖZ ETTİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Suudi Arabistan Kralı Selman’ın adını taşıyan İnsani Yardım Çalışmaları Merkezi Başkanı ve Kraliyet Divanı Müsteşarı Dr. Abdullah bin Abdulaziz Al-Rabiah, bir dizi ziyaretler kapsamında geldiği Hatay’da Reyhanlı Belediye Başkanı Ahmet Salman Yumuşak’ı ziyaret etti. 

Belediye Başkanı Yumuşak Al-Rabiah’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Daha sonra konuşan Al-Rabiah, Türkiye Suudi Arabistan arasındaki güzel kardeşlik ilişkilerinden söz etti. Şuan İçişleri Bakanının Ankara’da olduğunu, bu kapsamda kendisinin de Hatay’a ziyaret gerçekleştirdiğini söyledi. Türkiye’ye mültecilere kucak açtığı için teşekkür eden Al-Rabiah, “Salman vakfı’nın yaptığı yardımlar normal zor yardımlar. Ama bunları devlet olarak, Valilik ve belediye olarak kolaylaştırdığınız için teşekkür ederiz. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın bizlere göstermiş olduğu kolaylıklardan dolayı da teşekkür ederiz. Bakanlık düzeyindeki ziyaretimizin en büyük nedeni aramızdaki ilişkinin ne düzeyde olduğunu göstermektir. Bugün sabah Gaziantep’te bir dizi açılışlar yaptık. Hem Türkiye’deki Suriyeliler ve hem de Suriye tarafından yaşayan Suriyelilerden çocuklar tedavi edilecek ve 2 yıl boyunca inşallah duymayan çocuk kalmayacak” dedi.

Gönüllü gelen doktorların özel bir hastanede bir takım ameliyatlar gerçekleştirdiğini anlatan Al-Rabiah “Türkiye olarak yaptığınız çabalar çok, yardımlar ve destekleriniz için tekrar teşekkür ederiz” diye konuştu.

Öte yandan, Reyhanlı belediye başkanı Yumuşak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında, Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bütün mülteci kardeşlerimize en iyi kapılarını açan dünya liderimiz olarak bende sizin huzurunuzda sonsuz şükranlarımızı sunarız. Ayrıca Suudi Arabistan Kralının da desteği için teşekkür deriz” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.