BAŞKAN GÜL “PROVOKATİF GİRİŞİMLERE ASLA ALET OLMAMALIYIZ”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde Kayseri’de yaşanan ve birçok şehire yayılan olaylarla ilgili sağduyulu olma çağrısı yapan Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Bayrağımıza yönelik saldırıların milletimizi derinden üzdüğünü belirterek, bu menfur saldırılar karşısında tepki göstermek elbette doğaldır dedi.

Başkan Gül, yaptığı açıklamada; “Son günlerde Kayseri’de yaşanan talihsiz olay ve ardından Suriye’de Türk askerlerimize, vatandaşlarımıza ve bayrağımıza yönelik saldırılar, milletimizi derinden üzmüştür. Bu menfur saldırılar karşısında öfke ve tepki duymak elbette doğaldır. Ancak bu duygu ve tepkilerimizi ifade ederken, birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek provokatif girişimlere asla alet olmamalıyız.

Unutulmamalıdır ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası ve milletimizin refahı için en önemli güç birlik ve beraberliğimizdir. Bu gücü korumak ise her vatandaşımızın milli görevidir.

Bu vesileyle, sosyal medyada ve bazı yayın organlarında, ülkemizin huzurunu bozmaya yönelik provokatif faaliyetlere katılanları ve bu tür girişimlere alet olanları esefle kınıyorum. Bu kişilerin niyetleri açıkça bellidir. Milletimizi ayrıştırmak, kaos ve kargaşa yaratmak ve ülkemizi zayıflatmaktır.

Bizler, bu hain emelleri boşa çıkaracak milli birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmeye kararlıyız. Bu zor günlerde, tüm vatandaşlarımızı sağduyulu davranmaya, yasalara uymaya ve provokatif eylemlere katılmamaya çağırıyorum.

Unutmayalım ki, Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Bu zorluğun da üstesinden birlik ve beraberlik içinde gelip, daha güçlü bir Türkiye inşa edeceğimize gönülden inanıyoruz.

Milli birlik ve beraberliğimize kastedenlere de asla geçit vermeyeceğiz!” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.