ST. PİERRE AZİZ PETRUS VE PAVLUS BAYRAMI DUALARLA KUTLANDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hristiyanların her yıl 29 Haziran’da kutladıkları St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı kapsamında St. Pierre Kilisesi’nde tören düzenlendi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar almayan kilisede düzenlenen tören, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra Lübnan Aziz İlyas Manastırı Başrahibi Episkopos Kostantin Kayyal’ın yönettiği ayin düzenlendi. İlahilerin seslendirildiği programda, duaların ardından barış ve kardeşlik mesajları verildi.

Törenin sonunda, bayrama özel hazırlanan kutsanmış ekmekler bölünüp yendi.

Antakya Katolik Kilisesi Başrahibi Francis Dondu ise konuşmasında Antakya’nın Hristiyanlık tarihi açısından önemine değinip “huzur içinde yaşama” vurgusu yaptı.

Barış, kardeşlik ve birliktelik mesajlarının verildiği tören konuşmaları, iyi bayramlar temennileri ve desteklerinden dolayı HBB Başkanı Mehmet Öntürk’e teşekkürlerin iletilmesiyle sona erdi.

Başkan Öntürk, yayımladığı St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı kutlama mesajında ise “Binlerce yıllık tarihi boyunca çeşitli inançlara ve kültürlere ev sahipliği yapmış; düğünleri, bayramları, hüzünleri birlikte yaşamış bir şehir olarak barış ortamının ve demografik yapının korunmasına her zamankinden daha fazla önem vermeye gayret edeceğiz.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.