BAŞKAN ÖNTÜRK, ST. PİERRE AZİZ PETRUS VE PAVLUS BAYRAMINI KUTLADI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Öntürk mesajında şu ifadelere yer verdi:

Tüm Hristiyan dünyası için büyük bir öneme sahip olan 29 Haziran St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı birlik ve kardeşlik içinde bir kez daha kutluyoruz.

St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı kutlarken Hataylıların birbirine olan sevgi ve saygısını bir kez daha önemle vurgulamak istiyorum. İnançlarımız farklı olsa da ortak değerlerimiz ve kardeşlik bağlarımız bizi bir arada tutmaya devam edecektir.

Binlerce yıllık tarihi boyunca çeşitli inançlara ve kültürlere ev sahipliği yapmış; düğünleri, bayramları, hüzünleri birlikte yaşamış bir şehir olarak barış ortamının ve demografik yapının korunmasına her zamankinden daha fazla önem vermeye gayret edeceğiz.

Yakın zamanda yaşadığımız 6 Şubat depremleri şehrimizde büyük acılar ve zorluklar yaşanmasına sebep oldu. Ancak bu acılar; bizi bir araya getirme, dayanışma ruhumuzu güçlendirme ve birlikte daha güçlü bir şekilde ayakta durma fırsatı da sundu. Tüm zor zamanlarda gösterdiğimiz dayanışma ve yardımlaşma ruhu, “Hatay’da yüzler gülsün diye” birlikte başarılabilecek büyük işlere imza atabileceğimizi bir kez daha gösterdi.

Yaşadığımız bu güzel şehirde, hoşgörü ve anlayışın her zaman ön planda olması dileğiyle, tüm Hristiyan hemşehrilerimizin bayramını içtenlikle tebrik ediyor, sevgi, sağlık ve barış dolu günler diliyorum..

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.