İL GENELİNDE YEŞİL ALAN VE SAHİLLER TEMİZLENİYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi il genelinde sorumlu olduğu alanlardaki park ve sahillerde temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, yaz aylarının birlikte vatandaşların park ve mesire alanlarında daha rahat vakit geçirmesi adına her gün temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor.

Denize giren vatandaşlar için sahil kıyı şeridinin de temiz olması için yoğun mesai harcayan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı ekipler, vatandaşların sağlığını düşünerek ve çevre kirliliğinin önüne geçmek için temizlik ve çevre düzenlemesi çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir ekipleri; Arsuz, İskenderun, Dörtyol, Payas ile Erzin ilçelerinde bulunan sahil ve parkların temizliğinin yanı sıra alanlardaki bordür bakım onarımı, çim biçme, çiçek ekimi gibi çalışmalarla estetik dokunuşlar yaparak şehrin görünümüne katkı sağlıyor.

Çalışmalar sırasında çevre kirliliğinin önemine yönelik vatandaşlara önerilerde bulunan yetkililer, turizme önemli katkı sağlayan Hatay’ın, yaz aylarında temiz ve daha sağlıklı ortak kullanım alanlarının olması gerektiğini hatırlattı.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.