66 YAŞINDA İLAHİYAT FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLDU

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim, hayat boyu süren bir yolculuktur ve bu yolculukta yaşın bir engel olmadığını kanıtlayan sayısız örnek vardır.İşte o örneklerden biri ,bir başarı öyküsü 66 yaşındaki Mehmet Köse’den geldi.

Gençliğinde eğitimine devam edemeyen Mehmet Bey, yıllar içinde içindeki okuma aşkını hiç kaybetmedi.Önce liseyi dışardan iyi bir derece ile tamamladı.Daha sonra Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı ve dört yılda da buradan mezun olarak herkesin takdirini topladı.

Babası ile gurur duyduğunu ifade eden Subaşı mahallesi muhtar adayı Süleyman Köse;Babasının başarı dolu eğitim sürecini gururla takip ettiklerinin altını çizerek bu okuma azminin herkese örnek olması dileğinde bulundu.

Gurur dolu olduğunu belirterek sözlerine başlayan Mehmet Köse açıklamasında:”İlahiyat fakültesinde okumak ve manevi bilgilerle donanmak, benin en büyük hayallerinden biriydi.Şuan bunu gerçekleştirdim ve anlatılmayacak derecede mutluyum. Hiçbir şey için geç değil, okumanın yaşı yok ve içerisinde okuma sevgisi olan herkes kararlılık ile yola çıksın ve istediği bölümü okusun. Eğitimimde önem arz eden Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlilerimiz başta olmak üzere okul arkadaşlarım ve her daim yanımda yer alan aileme desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim.”dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.