HALK SAĞLIĞI İÇİN DENETİMLER ARTIRILDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri sanayi kuruluşları ile işletmelere bağlı limanlarda denetimler gerçekleştirdi.

İskenderun, Payas ve Dörtyol ilçelerinde bulunan sanayi kuruluşlarında çevre sağlığını etkileyecek unsurlar ile resmi belgelerin kontrolünü gerçekleştiren HBB ekipleri, kuruluşlarda yaptığı denetimlerde çevre kirliliği, imara aykırı yapılanma ve iş yeri ruhsatı yönünden incelemelerde bulundu.

Zabıta ekipleri eşliğinde çevre ve insan sağlığını önemli derecede etkileyecek olan faktörlerin engellenmesi amacıyla yapılan denetimler kapsamında; çevre kirliliğine neden olabilecek hava, su, emisyon, gürültü, katı atık, sıfır atık, bitkisel yağ oluşumu gibi konular ele alındı.

Kanunlara aykırı olan konular ile eksik gördükleri hususlarda gerekli uyarıların yapılarak yasal işlem başlatıldığını belirten HBB yetkilileri, denetimler sayesinde tesislerde çalışanların iş ve can güvenliği ile bu kuruluşların çevresinde yaşayan vatandaşların sağlığını ön planda tuttuklarını aktardı.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.