HATODER YÖNETİMİ “5. ULUSLARARASI KAN FİLM FESTİVALİ”NDE

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa adı HATODER olan Hatay Talasemi Ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği yönetim kurulu üyeleri Kan Hastalıkları Vakfı ve Türk Kızılay işbirliği ile Adana’da düzenlenen 5. Uluslararası Kan Film Festivaline katıldılar. Her yıl geleneksel olarak Mayıs ayı Talasemi haftasında gerçekleşen Kan Film Festivalinde kan hastalıklarından olan Lösemi, Talasemi (Akdeniz Anemisi) ve Orak Hücre Anemi Hastalıklarını önlemeye yönelik ve mevcut hastaların da sosyal alanda yaşamış oldukları sorunlara farklı bir bakış açısı getirmek ve toplum bilincini arttırmanın yanı sıra kan hastalarının sorunlarını çözmeye yönelik sanatsal faaliyetlerle farkındalık kazandırılmasını hedefleniyor.

Hatay Talasemi Ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Hasan Yetkin konu ile ilgili yaptığı açıklamasında:”Kan Hastalıkları Vakfı ve Türk Kızılay işbirliği ile 10-12 Mayıs Tarihleri arasında Adana’da düzenlenen 5. Uluslararası Kan Film Festivaline ilimizi temsilen katılım sağladık. Talasemi ve Orak hücre anemi hastalığı ile beraber diğer Hemoglobinopati hastalıkları açısından güzel bir farkındalık etkinliği oldu. Bu güzel etkinliği düzenleyen Kan Hastalıkları Vakfı Genel Başkanı Ali Kılıç’a, Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı’ya, Türk Kızılay Yöneticileri ve Gönüllülerine, Jüri Başkanı ünlü tiyatro sanatçısı Demir Karahan’a, Değerli Jüri Üyelerine, Birbirinden güzel filmler düzenleyen yarışmacılara ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Bir kez daha Kanın Talasemi ve Orak hücre anemi hastaları için hayati bir önem taşıdığını vurgulamak istiyorum. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır, Tüm vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyor, yapacakları bağışlar için şimdiden teşekkür ediyoruz.”dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.