YANAN BİNA ASLINA UYGUN RESTORE EDİLECEK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’ın İskenderun ilçesinde mülkiyeti Vitamin Gübre Tarım Anonim Şirketi’nde bulunan halk arasında ‘Catoni Binası’ olarak bilinen tarihi yapıda çıkan yangınla ilgili Şirket açıklama yaptı.

Hatay ili, İskenderun ilçesi sahil şeridinde yer alan; mülkiyeti Vitamin Gübre Tarım Anonim Şirketi’nde bulunan ve halk arasında “Catoni Binası” olarak bilinen tarihi yapıda dün akşam saatlerinde meydana gelen yangınla ilgili şirket bir açıklama yapma gereği duyulduğunu kaydetti.

Şirketten yapılan açıklama şöyle: “Bu üzücü olayda en büyük tesellimiz herhangi bir can kaybının yaşanmaması, yangının çevreye yayılmadan kontrol altına alınması ve söndürülmesi olmuştur. Bilmenizi isteriz ki; bu tarihi yapı, Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu tarafından tescilli bir eserdir ve aslına uygun şekilde yapılması zorunlu kılınmıştır. Restorasyon izinleri için gerekli olan projelerin bir kısmının hazır olduğunu ve çalışmasına devam edilen projelerin de bulunduğunu bildiririz. Yangının kısa sürede kontrol altına alınması için başta canlarını ortaya koyan itfaiye ekiplerimize ve bizzat destek veren sayın Hatay Valisi Mustafa Masatlı’ya, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’e, Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel’e, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk’e, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez’e ve İskenderun Emniyet Müdürü Nevzat Güneş’e çok teşekkür eder, değerli kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.