ÜNLÜ PİYANİST RÜYA TANER’DEN “HATAY’IN KÜLLERİNDEN DOĞUŞU” TEMALI PİYANO RESİTALİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TED Hatay Koleji’nin düzenlediği etkinlik kapsamında, Hatay’ın zengin kültürel mirasını ve tarihi derinliğini piyano notalarıyla buluşturmak için “Hatay’ın Küllerinden Doğuşu” temalı piyano resitali düzenlendi.

Etkinlik kapsamında sahne alan ünlü Piyanist Rüya Taner, piyano başındaki sihirli dokunuşlarıyla dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

“70 ülkede konser verdim ama en anlamlısı burada verdiğim konser” diyen Piyanist Rüya Taner’e konser sonrası hediye ve çiçek takdim eden TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özat; “Öncelikle bu anlamlı gecemize katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Savaşlar ve depremler, travma salgınlarının olduğu dönemlerdir. Bu salgınlardan hepimiz az veya çok etkileniyoruz, umutsuzluğa düşüyoruz, ağlıyoruz, güçsüzleşiyoruz, anılarımızda kayboluyoruz. Ama Rüya hanımın bize verdiği destek sayesinde umudu da unutmuyoruz. Bu gece Rüya hanım bize “Müzik ruhun gıdası” diyerek, önce psikolojimizi güzelleştirip, bu travmadan, bu travma salgınlarından hepimizin az veya çok etkilendiği bu durumdan mutlaka çıkacağımızı, bunun için çok uzaklardan gelip, kendi notalarıyla bize destek vererek gösterdi. Kendisine bu unutulmaz gece için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.