REZERV ALAN BELİRSİZLİĞİ VATANDAŞLARI TEDİRGİN EDİYOR : EVLERİMİZE DOKUNMAYIN!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’ın Antakya ve Defne bölgesinde rezerv alan ilan edilen yerlerde bulunan az hasarlı evlerin yıkılacağı duyuruldu.

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara ve Mehmet Güzelmansur, depremzedelerin karşı çıktığı ve tamamen belirsizlik içerisindeki rezerv alanlarla ilgili Odabaşı Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

“Çocuklarımızı, eşlerimizi yurtdışına çalışmaya göndererek sahip olduğumuz evlerimizin elimizden alınmasını istemiyoruz. Tadilatını, güçlendirmesini yaptığımız, az hasarlı ve hasarsız evlerimize dokunmayın” diyen vatandaşların sesini duyurmak için yetkililere seslenen Milletvekili Yıldırım Kara “Depremden sonra, en çok kafa karıştıran ve en çok mağduriyet yaratan süreçlerden birisi rezerv alanlar oldu. Hakkında tutarlı ve bütünlüklü açıklamaların yapılmadığı rezerv alanlar, yurttaşlarımız arasında tedirginliğe, mülklerinin kaybedilmesi endişesine yol açıyor.

Akevler, Gazi, Odabaşı, Çekmece ve Cumhuriyet mahallelerimizde bu ortak bir sorun haline geldi.

Biz de bugün Antakya’daki rezerv alanlar hakkında, Odabaşı Mahallesi’nde yapılan toplantıya katılım sağlayarak, yurttaşlarımızın taleplerine aracı ve tercüman olduk.

Antakya’nın farklı mahallelerinde yurttaşların sorunu ortak. Rezerv alan uygulamasının kapsamı, amaçları ve sonuçları yeterince açıklanmış değil. İnsanlarımız mülklerini, tırnaklarıyla kazıyarak inşa ettikleri evleri kaybetme tehlikesi yaşıyor.

Yetkililer hep masa başından cevap verdikleri Antakya’ya gelerek bu sorulara yerinde cevap vermelidirler.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.